captcha - en to cs_CZ translation catalogue (103 entries)

en: Captcha Settings
cs_CZ: nastavení CAPTCHA

en: requires
cs_CZ: potřebuje

en: or higher, that is why it has been deactivated! Please upgrade WordPress and try again.
cs_CZ: nebo vyšší, to je důvod, proč došlo k deaktivaci! Prosím upgradujte WordPress a zkuste znovu.

en: Back to the WordPress
cs_CZ: Zpět do WordPressu

en: Plugins page
cs_CZ: Stránka pluginů

en: Login form
cs_CZ: Přihlašovací formulář

en: Registration form
cs_CZ: Registrační formulář

en: Register form
cs_CZ: Registrační formulář

en: Reset Password form
cs_CZ: Formulář při ztrátě hesla

en: Lost password form
cs_CZ: Formulář při ztrátě hesla

en: Comments form
cs_CZ: Formulář pro odeslání komentáře

en: Hide CAPTCHA in Comments form for registered users
cs_CZ: Skrýt CAPTCHA ve formuláři  komentářů pro registrované uživatele

en: Minus (&minus;)
cs_CZ: Mínus (&minus;)

en: Minus
cs_CZ: Mínus (&minus;)

en: Multiplication (&times;)
cs_CZ: Krát (&times;)

en: Multiply
cs_CZ: Krát

en: Numbers
cs_CZ: Čísla

en: Words
cs_CZ: Slova

en: Please select one item in the block Arithmetic and Complexity for CAPTCHA
cs_CZ: Prosím vyberte jednu položku v bloku aritmetických funkcí  a obtížnosti CAPTCHA

en: Settings saved.
cs_CZ: Nastavení uloženo.

en: Wrong license key
cs_CZ: Špatný licenční klíč

en: Something went wrong. Try again later. If the error will appear again, please, contact us <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. We are sorry for inconvenience.
cs_CZ: Něco se pokazilo. Zkuste znovu později. Pokud chyba přetrvává, prosím kontaktujte nás <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. Omlouváme se za komplikace.

en: This license key is bind to another site
cs_CZ: Tento licenční klíč je spjat s jiným webem

en: Unfortunately, you have exceeded the number of available tries per day. Please, upload the plugin manually.
cs_CZ: Bohužel, překročili jste počet dostupných pokusů za den. Prosím, nahrajte plugin ručně.

en: Failed to open the zip archive. Please, upload the plugin manually
cs_CZ: Nepodařilo se otevřít zip archív. Prosím, nahrajte plugin ručně

en: Your server does not support either ZipArchive or Phar. Please, upload the plugin manually
cs_CZ: Váš server nepodporuje buď ZipArchive nebo Phar. Prosím, nahrajte plugin ručně

en: Failed to download the zip archive. Please, upload the plugin manually
cs_CZ: Nepodařilo se stáhnout zip archív, Prosím, nahrajte plugin ručně

en: Something went wrong. Try again later or upload the plugin manually. We are sorry for inconvenience.
cs_CZ: Něco se pokazilo. Zkuste znovu později, nebo nahrajte plugin ručně. Omlouváme se za komplikace.

en: Please, enter Your license key
cs_CZ: Prosím, zadejte Váš licenční klíč

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: FAQ
cs_CZ: FAQ - často kladdené otázky

en: Go PRO
cs_CZ: Přejděte na PRO

en: Notice:
cs_CZ: Upozornění:

en: The plugin's settings have been changed. In order to save them please don't forget to click the 'Save Changes' button.
cs_CZ: Nastavení pluginu byla změněna. Pro jejich uložení prosím nezapomeňte kliknout na tlačítko 'Uložit změny'.

en: Enable CAPTCHA for:
cs_CZ: Povolit CAPTCHA pro:

en: Contact form
cs_CZ: Kontaktní formulář

en: Activate contact form
cs_CZ: Aktivovat kontaktní formulář

en: Download contact form
cs_CZ: Stáhnout kontaktní formulář

en: If you would like to add Captcha to a custom form, please see
cs_CZ: Pokud budete chtít přidat Captcha do vlastního formuláře, prosím vizte

en: Subscriber
cs_CZ: Odběratel

en: "Create a Group" form
cs_CZ: formulář "Vytvořit skupinu"

en: Enable CAPTCHA:
cs_CZ: Povolit CAPTCHA:

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
cs_CZ: Pokud upgradujete na PRO verzi, všechna vaše nastavení budou uložena.

en: Unlock premium options by upgrading to a PRO version.
cs_CZ: Prémiové možnosti odemknete upgradováním na PRO verzi.

en: Learn More
cs_CZ: Dozvědět se více

en: Title for CAPTCHA in the form
cs_CZ: Nadpis pro CAPTCHA ve formuláři

en: Required symbol
cs_CZ: Požadovaný symbol

en: Arithmetic actions for CAPTCHA
cs_CZ: Aritmetické operace pro CAPTCHA

en: CAPTCHA complexity level
cs_CZ: míra komplexity CAPTCHA

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: If you enjoy our plugin, please give it 5 stars on WordPress
cs_CZ: Pokud se vám líbí náš plugin, prosím dejte mu 5 hvězd na WordPressu

en: Rate the plugin
cs_CZ: Ohodnotit plugin

en: If there is something wrong about it, please contact us
cs_CZ: Pokud je na tom něco špatně, prosím kontaktujte nás

en: Congratulations! The PRO version of the plugin is successfully download and activated.
cs_CZ: Gratulujeme! PRO verze pluginu je úspěšně stažena a aktivována.

en: Please, go to
cs_CZ: Prosím, jděte na

en: the setting page
cs_CZ: stránka nastavení

en: You will be redirected automatically in 5 seconds.
cs_CZ: Budete automaticky přesměrováni za 5 vteřin.

en: You can download and activate
cs_CZ: Můžete stáhnout a aktivovat

en: version of this plugin by entering Your license key.
cs_CZ: verzi tohoto pluginu zadáním vašeho licenčního klíče.

en: You can find your license key on your personal page Client area, by clicking on the link
cs_CZ: Váš licenční klíč najdete na vaší osobní stránce, kliknutím na odkaz

en: (your username is the email you specify when purchasing the product).
cs_CZ: (vaše uživatelské jméno je e-mail, který uvádíte při koupi produktu).

en: Go!
cs_CZ: Jdi!

en: <strong>ERROR</strong>: Please fill the form.
cs_CZ: <strong>CHYBA</strong>: Prosím, vyplňte formulář.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a valid CAPTCHA value.
cs_CZ: <strong>CHYBA</strong>: Prosím vyplňte správnou CAPTCHA hodnotu.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a CAPTCHA value.
cs_CZ: <strong>CHYBA</strong>: Prosím zadejte CAPTCHA hodnotu.

en: Please fill the form.
cs_CZ: Prosím, vyplňte formulář.

en: Error: You have entered an incorrect CAPTCHA value. Click the BACK button on your browser, and try again.
cs_CZ: Chyba: Zadali jste nesprávnou hodnotu CAPTCHA. Stiskněte ve Vašem prohlížeči tlačítko ZPĚT a zkuste to znovu.

en: ERROR
cs_CZ: CHYBA

en: Please enter a valid CAPTCHA value.
cs_CZ: Prosím vyplňte správnou CAPTCHA hodnotu.

en: zero
cs_CZ: nula

en: one
cs_CZ: jedna

en: two
cs_CZ: dva

en: three
cs_CZ: tři

en: four
cs_CZ: čtyři

en: five
cs_CZ: pět

en: six
cs_CZ: šest

en: seven
cs_CZ: sedm

en: eight
cs_CZ: osm

en: nine
cs_CZ: devět

en: eleven
cs_CZ: jedenáct

en: twelve
cs_CZ: dvanáct

en: thirteen
cs_CZ: třináct

en: fourteen
cs_CZ: čtrnáct

en: fifteen
cs_CZ: patnáct

en: sixteen
cs_CZ: šestnáct

en: seventeen
cs_CZ: sedmnáct

en: eighteen
cs_CZ: osmnáct

en: nineteen
cs_CZ: devatenáct

en: ten
cs_CZ: deset

en: twenty
cs_CZ: dvacet

en: thirty
cs_CZ: třicet

en: forty
cs_CZ: čtyřicet

en: fifty
cs_CZ: padesát

en: sixty
cs_CZ: šedesát

en: seventy
cs_CZ: sedmdesát

en: eighty
cs_CZ: osmdesát

en: ninety
cs_CZ: devadesát

en: and
cs_CZ: a

en: Encryption password is not set
cs_CZ: kódovací heslo není zadáno

en: Decryption password is not set
cs_CZ: dekódovací heslo není zadáno

en: Support
cs_CZ: Podpora

en: It's time to upgrade your <strong>Captcha plugin</strong> to <strong>PRO</strong> version
cs_CZ: Je čas upgradovat váš <strong>Captcha plugin</strong> na <strong>PRO</strong> verzi

en: Extend standard plugin functionality with new great options
cs_CZ: Rozšířit standardní funkčnost pluginu o nové skvělé možnosti
