captcha - en to ro_RO translation catalogue (88 entries)

en: Captcha
ro_RO: CAPTCHA

en: requires
ro_RO: are nevoie de

en: or higher, that is why it has been deactivated! Please upgrade WordPress and try again.
ro_RO: sau mai mare, acesta este motivul pentru care a fost dezactivat! Va rugam sa faceti upgrade la WordPress si sa incercati din nou.

en: Back to the WordPress
ro_RO: Inapoi la WordPress

en: Plugins page
ro_RO: Pagina plugin-ului

en: Login form
ro_RO: Formular autentificare

en: Register form
ro_RO: Formular inregistrare

en: Lost password form
ro_RO: Formular parola pierduta

en: Comments form
ro_RO: Formular comentarii

en: Multiplication (&times;)
ro_RO: Inmultire (&times;)

en: Multiply
ro_RO: Inmultit (&times;)

en: Numbers
ro_RO: Numere

en: Words
ro_RO: Cuvinte

en: Wrong license key
ro_RO: Codul licentei este gresit

en: Something went wrong. Try again later. If the error will appear again, please, contact us <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. We are sorry for inconvenience.
ro_RO: A aparut o eroare. Incercati din nou mai tarziu. Daca eroarea apare din nou, va rugam sa ne contactati <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. Ne pare rau pentru neplacerea provocata.

en: This license key is bind to another site
ro_RO: Licenta este folosite de alt site.

en: Unfortunately, you have exceeded the number of available tries per day. Please, upload the plugin manually.
ro_RO: Din pacate, numarul de incercari zilnice a fost depadit. Va rugam sa incarcati plugin-ul manual.

en: Failed to open the zip archive. Please, upload the plugin manually
ro_RO: Eroare la deschiderea arhievi zip.  Va rugam sa incarcati plugin-ul manual.

en: Your server does not support either ZipArchive or Phar. Please, upload the plugin manually
ro_RO: Serverul dumneavoastra nu suporta ZipArchive sau Phar. Va rugam sa incarcati plugin-ul manual.

en: Failed to download the zip archive. Please, upload the plugin manually
ro_RO: Eroare la descarcarea arhivei zip. Va rugam sa incarcati plugin-ul manual.

en: Something went wrong. Try again later or upload the plugin manually. We are sorry for inconvenience.
ro_RO: A aparut o eroare. Incercati din nou mai tarziu sau incarcati plugin-ul manual. Ne pare rau pentru neplacerea provocata

en: Please, enter Your license key
ro_RO: Va rugam introduceti codul licentei

en: Settings
ro_RO: Setari

en: FAQ
ro_RO: Intrebari frecvente (FAQ)

en: Go PRO
ro_RO: Schimba la varianta PRO

en: Notice:
ro_RO: Notificare:

en: The plugin's settings have been changed. In order to save them please don't forget to click the 'Save Changes' button.
ro_RO: Setarile plugin-ului au fost schimbare. Pentru a fi salvate nu uitati sa apasati butonul 'Salveaza schimbarile'.

en: Contact form
ro_RO: Formular de contact

en: powered by
ro_RO: propulsat de

en: Activate contact form
ro_RO: Activeaza formularul de contact

en: Download contact form
ro_RO: Descarca formularul de contact

en: If you would like to add Captcha to a custom form, please see
ro_RO: Daca doriti sa personalizati acest modul pentru un formular personalizat, va rugam sa ne contactati la

en: Subscriber
ro_RO: Abonat

en: "Create a Group" form
ro_RO: Formularul: "Creeaza un Grup"

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
ro_RO: Daca faceti upgrade la versiunew PRO, toate schimbarile raman salvate

en: Unlock premium options by upgrading to a PRO version.
ro_RO: Deblocati optiunile premium facand upgrade la versiunea PRO

en: Learn More
ro_RO: Vezi ma mult

en: Required symbol
ro_RO: Symbol necesar

en: Arithmetic actions for CAPTCHA
ro_RO: Operatii aritmetice pentru CAPTCHA

en: CAPTCHA complexity level
ro_RO: Nivelul CAPTCHA de complexitate

en: Save Changes
ro_RO: Salveaza schimbarile

en: If you enjoy our plugin, please give it 5 stars on WordPress
ro_RO: Daca va place plugin-ul, va rugam notati-l cu 5 stele pe site-ul WordPress

en: Rate the plugin
ro_RO: Noteaza plugin-ul

en: If there is something wrong about it, please contact us
ro_RO: Daca ceva nu este in regula, va rugam sa ne contactati

en: Congratulations! The PRO version of the plugin is successfully download and activated.
ro_RO: Felicitari! Versiunea PRO a plugin-ului a fost descarcata si activata cu success.

en: Please, go to
ro_RO: Va rugam, mergeti la

en: the setting page
ro_RO: pagina cu setari

en: You will be redirected automatically in 5 seconds.
ro_RO: O sa fiti redirectat automat in 5 secunde

en: You can download and activate
ro_RO: Puteti descarca si activa

en: version of this plugin by entering Your license key.
ro_RO: versiuna a acestui plugin completand cheia licentei

en: You can find your license key on your personal page Client area, by clicking on the link
ro_RO: Puteti gasi cheia licentei pe pagina personala a clientului, urmand link-ul

en: (your username is the email you specify when purchasing the product).
ro_RO: (Numele de utilizator este adresa de email specificata la cumpararea produsului).

en: <strong>ERROR</strong>: Please fill the form.
ro_RO: <strong>EROARE</strong>: Va rugam completati formularul.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a valid CAPTCHA value.
ro_RO: <strong>EROARE</strong>: Va rugam sa completati CAPTCHA valid.

en: Please fill the form.
ro_RO: Va rugam completati formularul.

en: ERROR
ro_RO: EROARE

en: one
ro_RO: unu

en: two
ro_RO: doi

en: three
ro_RO: trei

en: four
ro_RO: patru

en: five
ro_RO: cinci

en: six
ro_RO: sase

en: seven
ro_RO: sapte

en: eight
ro_RO: opt

en: nine
ro_RO: noua

en: eleven
ro_RO: unsprezece

en: twelve
ro_RO: doisprezece

en: thirteen
ro_RO: treisprezece

en: fourteen
ro_RO: paisprezece

en: fifteen
ro_RO: cincisprezece

en: sixteen
ro_RO: saisprezece

en: seventeen
ro_RO: saptesprezece

en: eighteen
ro_RO: optsprezece

en: nineteen
ro_RO: nouasprezece

en: ten
ro_RO: zece

en: twenty
ro_RO: douazeci

en: thirty
ro_RO: treizeci

en: forty
ro_RO: patruzeci

en: fifty
ro_RO: cincizeci

en: sixty
ro_RO: saizeci

en: seventy
ro_RO: saptezeci

en: eighty
ro_RO: optzeci

en: ninety
ro_RO: nouazeci

en: and
ro_RO: si

en: Encryption password is not set
ro_RO: Parola pentru codare nu e setata

en: Support
ro_RO: Suport

en: It's time to upgrade your <strong>Captcha plugin</strong> to <strong>PRO</strong> version
ro_RO: Este timpul sa faceti upgrade <strong>pluglin-ului Captcha</strong> la versiunea <strong>PRO</strong>

en: Extend standard plugin functionality with new great options
ro_RO: Extinde functionalitatile standard cu noi optiuni
