captcha - en to tr translation catalogue (107 entries)

en: Captcha Settings
tr: Captcha Ayarları

en: requires
tr: eklentisi

en: or higher, that is why it has been deactivated! Please upgrade WordPress and try again.
tr: ya da daha üst versiyon gerektirir, eklenti bu yüzden etkisizleştirildi! Lütfen Wordpress&#39;i güncelleyin ve tekrar deneyin.

en: Back to the WordPress
tr: Wordpress&#39;e geri dön

en: Plugins page
tr: Eklentiler sayfası

en: Login form
tr: Giriş Formu

en: Registration form
tr: Kayıt Formu

en: Register form
tr: Kayıt Formu

en: Reset Password form
tr: Parola sıfırlama formu

en: Lost password form
tr: Kayıp Parola Formu

en: Comments form
tr: Yorum Formu

en: Hide CAPTCHA in Comments form for registered users
tr: Kayıtlı kullanıcılar için CAPTCHA&#39;yı gizle

en: Plus (&#43;)
tr: Artı (&#43;)

en: Plus
tr: Artı

en: Minus (&minus;)
tr: Eksi (&minus;)

en: Minus
tr: Eksi

en: Multiplication (&times;)
tr: Çarpma (&times;)

en: Multiply
tr: Çarp (&times;)

en: Numbers
tr: Sayılar

en: Words
tr: Kelimeler

en: Please select one item in the block Arithmetic and Complexity for CAPTCHA
tr: Lütfen, Aritmetik Hareketler ve CAPTCHA İçin Zorluk bölümünden bir öge seçin.

en: Settings saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Wrong license key
tr: Hatalı lisans anahtarı

en: Something went wrong. Try again later. If the error will appear again, please, contact us <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. We are sorry for inconvenience.
tr: Bir şeyler ters gitti, daha sonra tekrar deneyin. Eğer hata mesajı tekrar görünürse, lütfen <a href=http://support.bestwebsoft.com>buraya</a> tıklayın ve bizimle iletişime geçin. Yaşadığınız rahatsızlık için üzgünüz.

en: This license key is bind to another site
tr: Bu lisans anahtarı başka bir siteyle ilişkilendirilmiş.

en: Unfortunately, you have exceeded the number of available tries per day. Please, upload the plugin manually.
tr: Üzgünüz, günlük deneme limitini aştınız. Lütfen eklentiyi manuel olarak yükleyin.

en: Failed to open the zip archive. Please, upload the plugin manually
tr: ZIP arşivi açılamadı. Lütfen eklentiyi manuel olarak yükleyin.

en: Your server does not support either ZipArchive or Phar. Please, upload the plugin manually
tr: Sunucunuz ZipArchive ya da Phar desteklemiyor. Lütfen eklentiyi manuel olarak yükleyin.

en: Failed to download the zip archive. Please, upload the plugin manually
tr: ZIP arşivi indirilemedi. Lütfen eklentiyi manuel olarak yükleyin.

en: Something went wrong. Try again later or upload the plugin manually. We are sorry for inconvenience.
tr: Bir şeyler ters gitti. Daha sonra tekrar deneyin ya da eklentiyi manuel olarak yükleyin. Yaşadığınız rahatsızlık için üzgünüz.

en: Please, enter Your license key
tr: Lütfen lisans anahtarınızı girin

en: Settings
tr: Ayarlar

en: FAQ
tr: SSS

en: Go PRO
tr: Yükseltin

en: Notice:
tr: Uyarı:

en: The plugin's settings have been changed. In order to save them please don't forget to click the 'Save Changes' button.
tr: Eklentinin ayarları değişti, değişiklikleri kaydetmek için &#39;Değişiklikleri Kaydet&#39; butonuna basmayı unutmayın.

en: Enable CAPTCHA for:
tr: CAPTCHA&#39;yı şunlar için aktifleştir:

en: Contact form
tr: İletişim Formu

en: powered by
tr: tarafından:

en: Activate contact form
tr: İletişim formunu etkinleştir

en: Download contact form
tr: İletişim formunu indir

en: If you would like to add Captcha to a custom form, please see
tr: Eğer eklentiyi, özelleştirilmiş bir form için kişiselleştirmek isterseniz şuraya göz atın

en: Subscriber
tr: Abone

en: "Create a Group" form
tr: "Grup Oluştur" formu

en: Enable CAPTCHA:
tr: CAPTCHA&#39;yı aktifleştir:

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
tr: Eğer hesabınızı yükseltirseniz tüm değişiklikleriniz kaydedilecek.

en: Unlock premium options by upgrading to a PRO version.
tr: Aboneliğinizi yükseltin ve premium özelliklere erişin.

en: Learn More
tr: Detaylı Bilgi

en: Go
tr: Git

en: Title for CAPTCHA in the form
tr: Formdaki CAPTCHA Başlığı

en: Required symbol
tr: Gerekli sembol

en: Arithmetic actions for CAPTCHA
tr: CAPTCHA için Aritmetik Hareketler

en: CAPTCHA complexity level
tr: CAPTCHA Karışıklık Seviyesi

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: If you enjoy our plugin, please give it 5 stars on WordPress
tr: Eklentimizi beğenirseniz lütfen Wordpress&#39;te 5 yıldız verin

en: Rate the plugin
tr: Eklentiyi değerlendirin

en: If there is something wrong about it, please contact us
tr: Eğer hatalı bir durum görürseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

en: Congratulations! The PRO version of the plugin is successfully download and activated.
tr: Tebrikler! Eklentinin PRO versiyonu başarıyla indirildi ve yüklendi.

en: Please, go to
tr: Lütfen şuraya gidin:

en: the setting page
tr: ayarlar sayfası

en: You will be redirected automatically in 5 seconds.
tr: 5 saniye içinde otomatik olarak yönlendirileceksiniz.

en: You can download and activate
tr: Eklentinin

en: version of this plugin by entering Your license key.
tr: versiyonunu lisans anahtarınızı girerek yükleyebilir ve aktifleştirebilirsiniz.

en: You can find your license key on your personal page Client area, by clicking on the link
tr: Lisans anahtarınızı kişisel müşteri sayfanızda bulabilirsiniz, tıklayın

en: (your username is the email you specify when purchasing the product).
tr: (kullanıcı adınız, ürün için ödeme yaparken belirttiğiniz e-posta adresinizdir)

en: Go!
tr: Git!

en: <strong>ERROR</strong>: Please fill the form.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen formu doldurun.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a valid CAPTCHA value.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen geçerli bir CAPTCHA değeri girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a CAPTCHA value.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen bir CAPTCHA değeri girin.

en: Please fill the form.
tr: Lütfen formu doldurun.

en: Error: You have entered an incorrect CAPTCHA value. Click the BACK button on your browser, and try again.
tr: HATA: Yanlış CAPTCHA değeri girdiniz. Tarayıcınızın GERİ butonuna basın ve tekrar deneyin.

en: ERROR
tr: HATA

en: Please enter a valid CAPTCHA value.
tr: Lütfen geçerli bir CAPTCHA değeri girin.

en: zero
tr: sıfır

en: one
tr: bir

en: two
tr: iki

en: three
tr: üç

en: four
tr: dört

en: five
tr: beş

en: six
tr: altı

en: seven
tr: yedi

en: eight
tr: sekiz

en: nine
tr: dokuz

en: eleven
tr: onbir

en: twelve
tr: oniki

en: thirteen
tr: onüç

en: fourteen
tr: ondört

en: fifteen
tr: onbeş

en: sixteen
tr: onaltı

en: seventeen
tr: onyedi

en: eighteen
tr: onsekiz

en: nineteen
tr: ondokuz

en: ten
tr: on

en: twenty
tr: yirmi

en: thirty
tr: otuz

en: forty
tr: kırk

en: fifty
tr: elli

en: sixty
tr: altmış

en: seventy
tr: yetmiş

en: eighty
tr: seksen

en: ninety
tr: doksan

en: and
tr: ve

en: Encryption password is not set
tr: Şifreleme parolası ayarlanmadı

en: Decryption password is not set
tr: Şifre çözme parolası ayarlanmadı

en: Support
tr: Destek

en: It's time to upgrade your <strong>Captcha plugin</strong> to <strong>PRO</strong> version
tr: <strong>Captcha eklentisini</strong> <strong>PRO</strong> versiyonuna yükseltmenizin zamanı geldi!

en: Extend standard plugin functionality with new great options
tr: Eklentinin standart özelliklerini yeni ve harika özelliklerle zenginleştirin.
